I Am Giant to założona w 2008 roku, rockowa kapela z Nowej Zelandii. Pierwszy album zespołu został wydany w 2011 roku tylko w Australii i Nowej Zelandii, gdzie od razu znalazł się w czołówce list sprzedaży. Azjatycka i europejska premiera płyty "The Horrifying Truth" odbyła się na początku 2012 roku – w tych częściach świata zespół także znalazł rzesze wiernych fanów. Obecnie muzycy przenieśli się do Londynu i pracują nad drugim longplayem. Pierwszy singel z nowej płyty "Razorwire Reality" wydany został w grudniu 2013.

Reklama

Indierockowa formacja French Films powstała w 2010 roku w Finlandii. Ich brzmienie można określić jako połączenie popowych melodii z lat 60. z domieszką new wave i punku. Zespół zdobył uwagę mediów muzycznych natychmiast po internetowej premierze pierwszego singla w 2010 roku i kontrakcie w fińskim labelu Gaea Records. W 2011 roku, po europejskiej trasie koncertowej French Films wydali debiutancki album "Imaginary Future". Płyta zyskała pozytywne recenzje na całym świecie, choć największe zainteresowanie okazała Europa środkowa i Finlandia. Krążek otrzymał prestiżową nagrodę – European Border Breakers Award (wcześniej laureatami byli m.in. Adele, Mumford & Sons czy Lykke Li ).

Dotychczas ogłoszeni artyści OWF 2014 to: Kings Of Leon, Queens Of The Stone Age, Pixies, Florence And The Machine, The Kooks, Outkast, David Guetta, Kasabian, Timbaland, Snoop Dogg Aka Snoop Lion, Lily Allen i Bring Me The Horizon. Bilety i karnety dostępne są na stronach Orangewarsawfestival.pl, Eventim.pl oraz w sieci autoryzowanych punktów Eventim. Trzydniowe wejściówki kosztują od 519 złotych.