Jack White to prawdziwa instytucja na światowej scenie muzycznej. Był liderem jednego z najważniejszych rockowych zespołów ostatnich dwóch dekad – The White Stripes. Nagrał utwór do filmu o przygodach Jamesa Bonda ("Another Way To Die" z Alicią Keys). Przyjaźni się z The Rolling Stones i Neilem Youngiem. Szefuje wytwórni, dla której nagrywają tak różni artyści jak Beck, Tom Jones a nawet popularny komik Conan O'Brien.

Reklama

Działalność The White Stripes została zawieszona w 2011 roku, ale w tym czasie White stał już na czele dwóch innych zespołów. The Racounters byli już klasycznym rockowym kwartetem, którego muzyka, mniej chropowata, oddawała ducha The Beatles z czasów albumu "Revolver", a The Dead Weather brzmieli jak fuzja amerykańskiej alternatywy spod znaku Sonic Youth i najsłynniejszego zespołu White'a.

Solowy debiut – "Blunderbuss" – ukazał się w 2012 roku. Na czerwiec zapowiedziana jest nowa płyta artysty, "Lazaretto". Koncert w Gdyni jest pierwszym ogłoszonym w Europie.

Wcześniej udział w Open'erze 2014 potwierdzili m.in. Foster The People, Pearl Jam, The Black Keys, Rudimental, MGMT, Phoenix, Pusha T, Foals, Warpaint, Bastille, Interpol, Haim, Darkside, Earl Sweatshirt, Metronomy, The Afghan Whigs, BANKS i Lykke Li. Bilety na Open'er Festival do nabycia w Altersklepie oraz w Ticketpro w cenach: karnet 4 dni – 550 zł; karnet 4 dni z polem namiotowym – 630 zł; karnet weekendowy 2 dni (piątek, sobota) – 350 z; bilety jednodniowe – 207 zł.