Naprawdę nazywa się Emilíana Torrini Davíasdóttir, a jej muzyka jest mieszanką indie rocka, minimalistycznego popu i folku oraz trip hopu. Islandzka piosenkarka obdarzona jest głosem o barwie sopranu. Śpiewa i gra na gitarze. Jednym z jej najbardziej znanych nagrań jest "Gollum's Song" z filmu Petera Jacksona "Władca Pierścieni – Dwie wieże". Jej najpopularniejszym albumem jest "Love In The Time Of Science" z 1999 roku – pierwsza płyta wydana poza Islandią.

Emilíana Torrini współpracowała z Thievery Corporation przy płycie "The Richest Man In Babylon" i śpiewała w zespole GusGus (często wykonuje na koncertach utwór "Why" z ich repertuaru). Użyczyła swojego głosu Paulowi Oakenfoldowi w utworze "Hold Your Hand". Koncertowała wspólnie z m.in.: Mobym, Stingiem, Dido, Travisem i Trickym.

Koncert w Warszawie odbędzie się w ramach trasy promującej jej ostatni album "Tookah". Ceny biletów: 120 zł. Bilety dostępne są w bileteriach Empik, Sklepach sieci Media Markt i Saturn, wszystkich punktach sieci Ebilet, Ticketpro, Biletin oraz Eventim.