Miłość Sabaton do polskich fanów jest wielka i odwzajemniona. Pięknym jej przejawem było DVD Szwedów zrealizowane przed ponad półmilionową widownią na Przystanku Woodstock.

Reklama

Ale każdy ich przyjazd do Polski, nawet na klubowy koncert, jest wydarzeniem szczególnym. Ze względu na polskie wątki w twórczości kapeli z Falun. I dlatego, że – pomimo odniesionych w ostatnich latach sukcesów dowodzący formacją Joakim Brodén i Pär Sundström – wciąż pozostają miłymi skromnymi ludźmi, idealnymi we współpracy, zawsze znajdującymi czas na spotkanie z fanami.

Kolejna już wizyta szwedzkiej grupy w Polsce poświęcona będzie promocji wydanego w 2014 roku krążka "Heroes". Na nim znalazła się kolejna w dorobku Sabaton piosenka dotycząca historii Polski, poświęcona rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu "Inmate 4859". Z pewnością usłyszymy ją podczas koncertu obok innych kawałków heavymetalowej załogi.

Oto harmonogram koncertów:
20 stycznia - Poznań, MTP 2
22 stycznia - Kraków, Hala Wisły
23 stycznia - Warszawa, Torwar
24 stycznia - Wrocław, Hala Orbita3 września poznamy supporty oraz ceny biletów. Tego dnia wystartuje także sprzedaż wejściówek.