Zespół Crystal Fighters miał wystąpić 26 września w Warszawie, w Progresja Music Zone, dzień później w Gdańsku, w B90 oraz 28 września w krakowskim Studiu. Występy zostały jednak przełożone. Nowe daty planowane są na październik.

Reklama

– Uspokajamy i zapewniamy, że jesteśmy w stałym kontakcie z managementem, który otrzymał już propozycje nowych dat, a nowe terminy zostaną potwierdzone do końca tygodnia – czytamy w komunikacie organizatorów imprezy. Bilety zachowają ważność.

Andrea Marongiu był Włochem, urodzonym i wychowanym na Sardynii. Gry na perkusji nauczył się oglądając innych bębniarzy na youtubie. W 2008 roku przeprowadził się do Wielkiej Brytanii i dołączył do Crystal Fighters. Zmarł w piątek, 12 września. Przyczyna śmierci muzyka jest na razie nieznana, choć z jego ostatniej wiadomości można przypuszczać, że zmagał się z chorobą. – Dziękujemy ci Andrea za niesamowitą radość i życie, które wniosłeś do naszego zespołu w ciągu ostatnich czterech lat. Kochamy cię bardzo i tęsknimy za tobą bardziej, niż słowa są w stanie wyrazić – napisali Crystal Fighters na Facebooku