– Cześć Polsko – czytamy na Facebooku. – Wkrótce przyjeżdżamy. Nie możemy doczekać się, by zagrać dla Was. Będzie niezła zabawa.

Parov Stelar to austriacki producent i muzyk Marcus Füreder. Uwagę świata przyciągnął świetnym debiutanckim albumem "Rough Cuts" (2004). Jego muzyka jest doskonałym przykładem kontynuacji trip-hopu, dziś ewoluującego w stronę lounge i downtempo, pełnego ciepłych, stylowych elektronicznych brzmień. Muzyka artysty w znacznej mierze opiera się jednak na naturalnych brzmieniach m.in. trąbki, kontrabasu czy fortepianu. Jego nagrania znane są z takich kompilacji jak "Hotel Costes", "Many Ray" czy "Stress Free", a Polsce chociażby ze składanek z cyklu "Pinacolada". Ostatnie wydawnictwo muzyka to nagrany pod szyldem Parov Stelar Trio minialbum "The Invisible Girl", świetnie przyjęty przez prasę na całym świecie. W tym roku ukazał się także przebojowy singiel "Clap Your Heads".

Koncerty Parov Stelar odbędą się 15 października w Krakowie w Teatrze Łaźnia i 20 października na warszawskim Torwarze. Bilety Kraków: 110 zł / 120 zł Bilety Warszawa: 110 zł (miejsca stojące, płyta), 120 zł (miejsca siedzące nienumerowane, trybuny) Go-ahead.pl, Eventim.pl, eBilet.pl, Ticketpro.pl oraz sklepy sieci Empik, Media Markt i Saturn.