Po Nowym Roku Queen z Adamem Lambertem wystąpi na 26 koncertach w Europie. Najnowsza trasa rozpocznie się 13 stycznia w Newscastle, a po brytyjskiej części tournée zespół przeniesie się do Francji, Niemiec, Holandii, Austrii, Belgii, Włoch, Danii, Szwajcarii, Czech oraz Polski.

Reklama

Queen po raz pierwszy wystąpił z Lambertem w 2009 roku, podczas 8. finału amerykańskiego Idola, artyści wykonali wtedy razem utwór "We Are The Champions". Do ponownego spotkania doszło w 2011 roku podczas gali MTV European Music Awards w Belfaście, natomiast w trasę po raz pierwszy wspólnie wyruszyli w 2012 roku. – Za każdym razem, kiedy pracowaliśmy z Adamem, okazywał się on niesamowitym frontmanem – komentuje Brian May. – On jest rewelacyjny – dodaje Roger Taylor. – Ma ten niesamowity zakres umiejętności wokalnych, bo oczywiście Freddie taki miał. Adam naprawdę może wykonywać te piosenki. Jest on niesamowitym wokalistą i ma prawdziwy talent. Uważam, że pasuje on do naszego rodzaju pewnej teatralności.

Współpraca Queen z Lambertem ma na razie charakter tylko koncertowy. Lambert finalizuje obecnie prace nad swoim trzecim krążkiem, natomiast May i Taylor wydali właśnie nowy kompilacyjny album "Queen Forever", który zawiera poprzednio niewydany materiał nagrany z Freddie Mercurym.

Ceny biletów w przedsprzedaży/ w dniu koncertu: I kat.: 295/ 315 zł II kat.: 210/ 230 zł Golden Circle Early Entrance: 495/ 515 zł Golden Circle: 385/ 405 zł PŁYTA: 280/ 300 zł VIP: informacje wkrótce.