Kasabian, czyli wokalista Tom Meighan, gitarzysta/wokalista Sergio Pizzorno i perkusista Ian Matthews zaczęli grać wspólnie w 1997 roku w Leicester. Nagrywanie debiutanckiego albumu zajęło im kilka lat, ale warto było czekać: imienny debiut z 2004 roku zapoczątkował trwającą do dziś dobrą passę zespołu, przynosząc zadziorne "Processed Beats", "Reason Is Treason" i "Club Foot". Drugi album, "Empire", zadebiutował na pierwszym miejscu brytyjskiej listy przebojów. Ten sukces powtórzyła trzecia płyta, "West Ryder Pauper Lunatic Asylum" z singlem "Fire".

Reklama

Kolejny longplay, nagrany z producentem Danem The Automatorem "Velociraptor" z 2011 roku, sygnalizował przejście zespołu do kolejnego etapu. Odpowiednim dla nich miejscem stały się areny czy najbardziej prominentne miejsca w line-upach wielkich angielskich festiwali. Nie tracąc na popularności, w 2014 roku Kasabian pozwolili sobie na ekscentryczne wydawnictwo, na którego różowej okładce widać było jedynie napisane czasy trwania piosenek. Zespół sam malował je na ścianie swojego studia projektowego w Londynie. Czwarta płyta kapeli znalazła się na pierwszym miejscu brytyjskiej listy, a magazyn "NME" obwołał niedawno Kasabian grupą roku.

Wcześniej udział w festiwalu Open'er potwierdzili: St. Vincent, Jonny Greenwood z London Contemporary Orchestra i Alt-J. Impreza odbędzie się w dniach 1-4 lipca 20015 roku, tradycyjnie na lotnisku Gdynia-Kosakowo.