Polska publiczność jest najlepsza na świecie – podkreśla amerykański trębacz smooth-jazzowy i zdobywca Grammy. Od czasu wydania zachwalanego przez krytyków albumu "When I Fall In Love" w 2004 roku, Chris Botti stał się jednym z najbardziej docenianych amerykańskich instrumentalistów. Przekonał do siebie odbiorców zwykle zarezerwowanych dla muzyki popowej, a jego niesłabnąca popularność doprowadziła go do zdobycia czterech numerów 1 na listach jazzowych, a także do kilku złotych i platynowych płyt.

Reklama

W ciągu ostatnich trzech dekad Botti nagrywał i występował z najlepszymi, w tym ze: Stingiem, Lady Gagą, Michaelem Bublé, Paulem Simonem, Stevenem Tylerem, a nawet Frankiem Sinatrą. Będąc w trasie 300 dni w roku, trębacz występował z wieloma najlepszymi orkiestrami, na najbardziej prestiżowych scenach świata, od Carnegie Hall i Hollywood Bowl do Sydney Opera House i Real Teatro di San Carlo we Włoszech.

Ostatni album "Impression" oraz wszystkie poprzedzające go wydawnictwa, dały możliwość poznania Chrisa Bottiego jako jednego z najważniejszych oraz najbardziej innowacyjnych postaci współczesnego świata muzyki.

Oto harmonogram występów:
25 października – Azoty Arena, Szczecin
26 października – Sali Ziemi, Poznań
27 października – Hala Stulecia, Wrocław
29 października – Hala Globus, Lublin
30 października – ICE Kraków, Kraków
31 października – Torwar, Warszawa

Reklama

Bilety w cenach od 129 zł do 299 zł.