Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana, ale pewne jest, że nowy album Kendricka Lamara ukaże się przed Open'erem. Lamar powróci z nowym materiałem po ponad dwóch latach od momentu ukazania się "Good Kid, M.A.A.D City". Do zestawu wyróżnień, na które składały się pierwsze miejsca na listach najlepszych płyt roku, szereg nagród i doskonała sprzedaż, zabrakło tylko Grammy w kategorii album roku. Choć już same nominacje – w sumie siedem – były dla kalifornijskiego rapera sukcesem. Pierwszym zwiastunem nadchodzącej płyty był singiel "i", wydany we wrześniu. Świetnie przyjęty, zdecydowanie odcinający się od "ulicznego" "Good Kid, M.A.A.D city", choć pozostający w duchu kalifornijskiego rapu. "i" przyniosło raperowi kolejne dwie nominacje do Grammy. W 2014 roku Lamara można było usłyszeć w utworach Flying Lotusa, Alicii Keys, Pushy T czy Jay Rocka.

Thurston Moore to artysta, bez którego amerykańska scena alternatywna byłaby nie tyle uboższa, co przede wszystkim brzmiałaby zupełnie inaczej. Trudno ocenić jego wpływ na dziesiątki zespołów i setki płyt, które ukazały się w ciągu ostatnich czterech dekad. W 1976 roku, osiemnastoletni wówczas Moore przeniósł się do Nowego Jorku, żeby zacząć grać punk. W 1981 razem z Kim Gordon powołał do życia jeden z najważniejszych rockowych zespołów w historii rocka – Sonic Youth. Warto przypomnieć, że ich jedyny polski koncert miał miejsce na Open'erze latem 2007 roku. Sonic Youth wydali 17 albumów studyjnych, a to jedynie część dyskografii samego Moore'a, który przez lata współpracował z R.E.M., Yoko Ono, Johnem Zornem, Glennem Brancą, black-metalową formacją Twilight i wieloma innymi. Wybrany przez magazyn "Rolling Stone" 34. najlepszym gitarzystą świata, komponował do filmu, nagrywał albumy z muzyką eksperymentalną i improwizowaną. Po zawieszeniu działalności Sonic Youth założył zespół Chelsea Light Moving oraz wrócił do solowego projektu, muzycznie najbardziej zbliżonego do dokonań macierzystej formacji. Pierwszy solowy album wydał jeszcze w 1995 roku. Kolejne, w 2007, 2011 i wreszcie najnowszy, "The Best Day" pod koniec ubiegłego roku. To w ramach promocji tej płyty Moore wraz z zespołem pojawi się na Open'erze.

Kiedy na listach przebojów i najważniejszych blogach muzycznych niezwykłą popularnością cieszyło się tzw. "hipster R'N'B", Nicholas James Murphy, lepiej znany jako Chet Faker, dwudziestopięciolatek z Melbourne – trochę na przekór – postanowił oddać się soulowi, oczywiście stymulując klasyczny gatunek sporą dawką elektroniki. Warunki głosowe na śpiewanie soulu miał znakomite, pomysły na muzykę również. Zadziałało bardzo szybko. Najpierw cover "No Diggity" z repertuaru Blackstreet, potem pierwsze autorskie wydawnictwo "Thinking In Textures" i wreszcie wspólna EP-ka z Flume'em. W ciągu roku Chet Faker stał się jednym z najbardziej komentowanych nowych artystów. Zainteresowanie swoją twórczością udało mu się nie tylko utrzymać, ale przede wszystkim pomnożyć. Dlatego wszystkie kolejne single, w tym tak znakomite jak "Fool Of Me", "Melt" czy wreszcie "Talki Is Cheap" i "Gold", stawały się przebojami. W kwietniu ubiegłego roku Faker wydał wreszcie debiutancki album "Bulit On Glass". Pierwszorzędna elektronika i neo-soul przyniosły płytę, obok której w 2014 roku nie można było przejść obojętnie.

Wcześniej udział w festiwalu Open'er 2015 potwierdzili: Hozier, Alt-J, Jonny Greenwood, Kasabian, St. Vincent, Eagles Of Death Metal, José González. A także Swans, The Dumplings, Flume oraz Tom Odell.