Dave Matthews Band na światowej scenie muzycznej funkcjonuje od 1991 roku. Grupa została założona przez urodzonego w RPA Dave'a Matthewsa. W ciągu dekady zrobiła prawdziwą furorę. Z małego zespołu koncertującego głównie w salach klubowych, stała się gigantem, który sprzedaje swoje płyty w milionach egzemplarzy i występuje dla tysięcy fanów. Muzyka amerykańskiej formacji to połączenie rocka, jazzu, folku, funku oraz popu.

Największe uznanie Dave Matthews Band przyniósł album "Before These Crowded Streets" z 1998 roku. Płyta zadebiutowała na pierwszym miejscu listy Billboard, a później uzyskała status sześciokrotnej platyny. Jak na razie Amerykanie sprzedali łącznie prawie 40 milionów egzemplarzy albumów na całym świecie.

Poza tym byli 12 razy nominowani do nagrody Grammy, otrzymali 3 nominacje do American Music Awards i 6 do MTV Music Video Awards. Grupa zdobywała także 5 razy VH1 Awards.

Przedsprzedaż wejściówek dla członków fanklubu Dave Matthews Band ruszy już 10 lutego o godzinie 10:00. Otwarta sprzedaż rozpocznie się natomiast 13 lutego o godzinie 10:00. Wejściówki będzie można nabywać za pośrednictwem stron: Prestigemjm.com, eBilet.pl, Eventim, Ticketpro oraz w salonach EMPIK na terenie całego kraju.