Years & Years to Olly Alexander, Mikey Goldsworthy oraz Emre Turkmen – trzech londyńczyków, którzy w tym roku znaleźli się nas szczycie plebiscytu organizowanego przez BBC. Sound of... co roku wskazuje wykonawców, którzy zdaniem dziennikarzy i krytyków mają największe szanse na sukces i w gronie dziesiątek debiutantów prezentują się najciekawiej.

Reklama

Jest także drugi czynnik, który już wcześniej kazał zwrócić uwagę na Years & Years – to związanie się z francuskim labelem Kitsuné, który przez lata przyzwyczaił nas do odkrywania nowych artystów i wydawania im debiutanckich singli. Dzięki temu, Years & Years znaleźli się w gronie takich wykonawców jak La Roux czy Klaxons, którzy pierwsze kroki stawiali właśnie w Kitsuné.

Po singlach wydanych dla tej paryskiej oficyny, Anglicy podpisali kontrakt z dużą wytwórnią, która opublikowała ich kolejne EP-ki. Najnowsze single tria – "Desire" i "King" cieszą się ogromną popularnością, przypominając nieco szaleństwo jakie opanowało internet przy okazji debiutu Disclosure. Ta nazwa nie pojawia się przypadkowo, bo Years &a Years również pełnymi garściami czerpią z muzyki house lat 90., sythpopowej elektroniki i wokali stylizowanych na gwiazdy R&B sprzed dwóch dekad.