Red Box to brytyjska legenda muzyki synthpopowej, reaktywowana po 20 latach milczenia. Zespół został założony w latach 80. przez Simona Toulsona-Clarke'a i Juliana Close'a. Grupa ma na koncie trzy albumy: "The Circle & The Square", "Motive" i nagrany po reaktywacji w nowym składzie "Plenty".

Reklama

W nowej odsłonie zespołu, mniej obecne są znane ze wcześniejszych utworów stare automaty perkusyjne i syntezatory, a bardziej słyszalne są naturalne, akustyczne brzmienia i repertuar o raczej balladowym charakterze. Nadal jednak muzyka zespołu Red Box pełna jest poruszających emocji i wyjątkowej melodyjności. Single "The Sign" i "Hurricane" dotarły na sam szczyt listy przebojów Programu 3, co świadczy o wysokiej popularności Red Box w kraju nad Wisłą.

Muzycy zespołu zapowiadają, że podczas koncertu we Wrocławiu będzie można premierowo usłyszeć kilka kompozycji z najnowszego albumu zespołu (premiera w pierwszej połowie roku 2016) Bilety dostępne w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce oraz w serwisach: biletin.pl, ticketpro.pl, ebilet.pl, eventim.pl.