Nieśmiertelne przeboje "Love Hurts", "Hair Of The Dog" i "Dream On", a także "Nadzieja", "Mój dom" i "Wiara" zabrzmią podczas koncertu gwiazd, który odbędzie się we wrocławskiej Hali Stulecia.

Reklama

Nazareth to zespół-legenda. Nagrane przez grupę albumy były sprzedawane w milionach egzemplarzy. W 1968 roku członkowie grupy rozpoczęli wspólne występy jeszcze pod nazwą The Shadettes, koncertując głównie w pubach w rodzinnym Dunfermline w Szkocji. Na przełomie 1970/71 roku grupa zdecydowała się zmienić nazwę na Nazareth. Odświeżenie wizerunku zespołu było związane z nagraniem pierwszej płyty w prestiżowej wytwórni w Londynie. Od tego momentu dla Nazareth zaczęły się czasy największej świetności, a płyty "Razamanaz" i "Loud'n'Proudz" z 1973 roku wyniosły grupę na szczyty list przebojów. Wydany w 1975 roku album "Hair of the Dog" przyniósł zespołowi uznanie na całym świecie, a w samych Stanach Zjednoczonych sprzedał się w liczbie ponad miliona egzemplarzy.

Kiedy w sierpniu 2013 roku lider i wokalista Nazareth, Dan McCafferty, ogłosił, że jest zmuszony przejść na emeryturę, pojawiły się pytania o przyszłość zespołu. Od tamtego czasu muzycy szukali godnego zastępcy. W tym roku wszystkich fanów Nazareth ucieszyła wiadomość, że zespół powraca na trasę z nowym frontmanem, Carlem Sentance'em. – Sentance już na pierwszym przesłuchaniu po prostu rzucił nas na kolana – stwierdził basista i założyciel zespołu Nazareth, Pete Agnew.

Reklama

We Wrocławiu zespół Nazareth wystąpi w składzie: Carl Sentance (wokal), Pete Agnew (gitara basowa), Jimmy Murrison (gitara) i Lee Agnew (perkusja). Będzie to pierwsza okazja w Polsce, by zobaczyć Carla Sentance'a w akcji, bo wokalista dopiero w kwietniu 2015 rozpoczyna współpracę z zespołem. Koncert gwiazd rozpocznie się o godz.17.00, bezpośrednio po próbie ustanowienia nowego gitarowego rekordu Guinnessa, która w tym roku odbywa się w nowym miejscu – na Pergoli w kompleksie Hali Stulecia.

Bilety na koncert gwiazd w cenach 50 zł za miejsce stojące i 70 zł za miejsce stojące można nabyć w sieci salonów Empik i MediaMarkt na terenie całej Polski. Dla uczestników gitarowego rekordu Guinnessa przygotowane będą bilety ulgowe, które będzie można nabyć wyłącznie 1 maja przy rejestracji gitarzystów.