Na pomysł założenia Pink Martini wpadł w 1994 roku Thomas Lauderdale. Czerpiąc inspiracje ze światowej muzyki, mieszając gatunki takie jak jazz, klasyka i pop – założył swoją "małą orkiestrę". Rok później Lauderdale zadzwonił do China Forbes, swojej koleżanki z Harvardu, proponując jej dołączenie do Pink Martini. Ich pierwsza wspólnie napisana piosenka "Sympathique" stała się sensacją we Francji i została nominowana do tytułu Piosenki Roku Francuskich Nagród Victories de la Musique.

Reklama

Debiutancki album "Sympathique" został wydany w 1997 roku i szybko został międzynarodowym hitem. W 2004 roku w sprzedaży pojawił się "Hang On Little Tomato", następnie "Hey Eugene!" w 2007 i "Splendor In The Grass" w 2009. W październiku 2010 roku zespół wydał "Joy To The World" – zawierający bożonarodzeniowe piosenki z całego świata.

Wszystkie pięć albumów pokryło się złotem w wielu krajach, m.in. we Francji, Kanadzie czy Grecji. W następnych latach pod szyldem Pink Matini na rynku pojawiły się kolejne krążki – "A Retrospective" (2011), kolekcja ulubionych piosenek zespołu z ich osiemnastoletniej kariery, "1969" (2011), który był wynikiem współpracy z legendarną japońską wokalistką Saori Yuki, "Get Happy" (2013) oraz najnowszy longplay "Dream A Little Dream" (2014).

Oto szczegóły występów:
7 października - Dom Muzyki i Tańca, Zabrze
8 października - Sala Ziemi, Poznań
9 października - klub Wytwórnia, Łódź


Ceny biletów 159-249 zł. Wejściówki do kupienia w kasie Klubu Stodoła (Warszawa ul. Batorego 10) oraz na stronach Stodola.pl, Ticketpro.pl, Eventim.pl, eBilet.pl.