Tylko kilku zespołom heavy metalowym udało się osiągnąć tak wielki sukces, jak Judas Priest. Od 40 lat grają dla milionów fanów na całym świecie i wciąż na najwyższym poziomie, czego dowodem sukces albumu "Nostradamus" i nagroda Grammy za Best Metal Performance.

Reklama

Zespół Judas Priest został założony we wczesnych latach 70. w Birmingham w Wielkiej Brytanii. Rob Halford, Glenn Tipton, K.K Downing i Ian Hill jako jedni z pierwszych prezentowali się w skórze i studach, co stało się potem oficjalnym sposobem ubierania fanów metalu na całym świecie. W latach 80. Judas Priest nie miał sobie równych. Stworzył takie klasyczne albumy, jak w 1980 roku – "British Steel", w 1981 – "Point of Entry", w 1982 – "Screaming For Vengeance", a w 1984 – "Defenders of the Faith". A na nich pojawiły się prawdziwe klasyki: "Breaking the Law", "Living After Midnight", "Heading Out to the Highway".

W roku 2011 K.K. Downing ogłosił, że opuszcza Judas Priest. Zespół postanowił kontynuować swą twórczość wraz z nowym gitarzystą Richiem Faulknerem.

Bilety na grudniowy koncert Judas Priest są już dostępne na LiveNation.pl.