IAMX to solowy projekt Chrisa Cornera, autora tekstów, multiinstrumentalisty, wokalisty i producenta muzycznego oraz założyciela zespołu Sneaker Pimps. Projekt zadebiutował wydaniem w 2004 roku krążka "Kiss+Swallow". Brzmienie IAMX nazywane glam noir utorowało drogę czterem kolejnym wydawnictwom – "The Alternative", "Kingdom of Welcome Addiction", "Volatile Times" oraz "The Unified Field".

Reklama

W twórczości IAMX znajdziemy naładowany erotyką, dynamiczny wokal Cornera, świeżą i zawiłą elektronikę oraz przenikliwe i melancholijne teksty. Muzykę, która jest tak samo brutalna, co emocjonalna. Obecnie Chris wprowadza ostatnie poprawki do swojego szóstego krążka, który wydany zostanie pod szyldem IAMX.

Album "Metanoia" tworzony był w cieniu wielkiej zmiany w życiu artysty. – Był taki moment, w którym miałem wrażenie, że nie nagram już nigdy nowego materiału – wyjaśnia Chris Corner w nawiązaniu do nagłej przerwy w nagrywaniu i koncertowaniu, która miała miejsce kilka lat wcześniej, a związana była z chroniczną bezsennością muzyka. – Moje cierpienie miało wpływ na karierę, ale powoli udało mi się odfiltrować truciznę i powrócić do tego, co naprawdę kocham.

Singlem (już wydanym cyfrowo) promującym nowy album jest utwór "Happiness". Utwór można bezpłatnie pobrać ze strony artysty. – Korupcja i hipokryzja są wszędzie – tłumaczy tekst piosenki twórca. – To rozrywa nasz świat. Nie mogę już patrzeć na wiadomości. Krew się we mnie gotuje i moja dusza płacze, kiedy widzę otaczający mnie horror, ignorancję i kontrolę umysłu. Jaka to dziwna sprzeczność – przecież my tylko chcemy być kochani... ironia naszej egzystencji.

Premiera albumu "Metanoia" planowana jest na 2 października. Ceny biletów: 89 zł (stojące), 119 zł (balkony). Bilety dostępne na Stodola.pl oraz LiveNation.pl.