Na scenie stadionu MOSiR w Oświęcimiu zobaczymy współzałożycieli zespołu Queen – gitarzystę Briana Maya i perkusistę Rogera Taylora. Towarzyszyć im będzie jedna z najgorętszych gwiazd ostatnich lat – wokalista Adam Lambert oraz grupa świetnych muzyków: wieloletni członek Queen Spike Edney (klawisze), Neil Fairclough (bas) i Rufus Tiger Taylor (instrumenty perkusyjne).

Reklama

Queen i Lambert współpracują od przełomu 2012 i 2013 roku, kiedy to zagrali serię dużych koncertów i dali szereg występów telewizyjnych. Rok później bilety na ich 24 występy w Stanach Zjednoczonych zostały wyprzedane w błyskawicznym tempie, a Queen w wersji live z Adamem Lambertem za mikrofonem otrzymał tytuł Najlepszego Zespołu Roku podczas 10. edycji prestiżowego konkursu Classic Rock Roll of Honour. Wygrał również w plebiscycie Ultimate Classic Rock w kategorii Najlepszy Zespół na Żywo.

W 2015 roku muzycy kontynuowali trasę koncertową. Tym razem po Wielkiej Brytanii i całej Europie, dając 26 koncertów w 10 krajach. Dotarli m.in. do Francji, Austrii, Holandii, Niemiec, Włoch, Szwajcarii, Czech, a także do Polski (zagrali w TAURON Arena Kraków).

Queen i Lambert podbili również Amerykę Południową. Zagrali na festiwalu Rock in Rio w 30. rocznicę słynnych koncertów w Rio de Janeiro, które to w 1985 roku przyciągnęły niespotykaną w dzisiejszych czasach, półmilionową publiczność, największą komercyjną widownię w historii. A w ramach trasy koncertowej dali sześć widowiskowych występów, odwiedzili Brazylię, Chile i Argentynę.

Tegoroczna edycja Life Festival Oświęcim odbędzie się w dniach 16-19 czerwca 2016 roku. Po raz pierwszy w historii festiwalu koncerty stadionowe zaplanowano na cały weekend. Sprzedaż biletów na niedzielny koncert Queen + Adam Lambert rusza w poniedziałek, 25.01.2016, o godzinie 10.00. Bilety do nabycia na www.lifefestival.pl oraz www.eventim.pl .