Koncert Anoushki Shankar odbędzie się w niedzielę, 24 kwietnia o godzinie 19.00, w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. Anoushka pod skrzydłami swego ojca Raviego Shankara, guru muzyki hinduskiej zaczęła studiować sitar w wieku dziewięciu lat. Cztery lata później zadebiutowała na scenie i od tamtej pory odwiedziła wszystkie najsłynniejsze sceny świata, w tym kilkunastokrotnie nowojorską Carnegie Hall. Wykształcona klasycznie, sięgała po orkiestrowe dzieła swojego ojca pod batutą Zubina Mehty.

Reklama

Jednocześnie jednak flirtowała z elektroniką u boku Nitina Sawhneya. Z producentem i multiinstrumentalistą Karshem Kale nagrała album "Breathing Under Water", łączący wiele stylów. Gościnnie pojawił się na nim Sting (Anoushka wystąpiła wcześniej na jego płycie "Sacred Love") a także siostra artystki, Norah Jones. Była pierwszą hinduską artystką nominowaną do Grammy i najmłodszą w historii nominowaną w kategorii World Music. Od 2011 związana jest z prestiżową wytwórnią Deutsche Grammophon.

Jej wydany tam album "Traveller" był odważną próbą odnalezienia wspólnych korzeni muzyki hinduskiej i flamenco. Album "Traces of You", nagrany wspólnie z Norą Jones jest hołdem dla ich ojca, Raviego. Klasycznym hinduskim kompozycjom poświęcony będzie także finałowy wieczór VI Siesta Festival.

Udział w imprezie potwierdzili także: Carlos Saura, Tomatito, Elida Almeida, Marco Oliveira i Kryna Gomes. Siesta Festival odbędzie się w dniach 22-24 kwietnia w Gdańsku. Bilety dostępne w serwisach Ticketpro.pl, Eventim.pl, Biletyna.pl i ebilet.pl.