Tim Bergling, bo tak naprawdę nazywa się Avicii, swoją przygodę z muzyką rozpoczął w 2007 roku, gdy jako osiemnastolatek po raz pierwszy stanął za profesjonalną konsolą. Drzwi do największych klubów Europy otworzył mu jednak wydany w 2010 roku singel "Seek Bromance", który zdobył listy przebojów m.in. w Belgii, Holandii, ojczystej Szwecji, a także, jako wersja z wokalem, w Wielkiej Brytanii. Od tego momentu kariera DJ-a nabrała rozpędu, a jego utwory regularnie zaczęły trafiać na wysokie miejsca rankingów muzycznych na całym świecie.

Reklama

Avicii był już dwukrotnie nominowany do nagrody Grammy – za utwór "Sunshine", tworzony we współpracy z Davidem Guettą oraz za solowy singel "Levels", wydany w 2013 roku. W tym samym okresie wraz z Bennym Andersonem oraz Bjornem Ulvaeusem z popularnego szwedzkiego zespołu ABBA stworzył także oficjalny hymn Konkursu Piosenki Eurowizji, zatytułowany "We Write a Story". Utalentowany Szwed ma na koncie również statuetki American Music Awards, Billboard Music Awards, Echo Awards, iHeartRadio Music Awards, International Dance Music Awards, MTV Europe Music Awards, Teen Choice Awards oraz World Music Awards.

Wejściówki na występ Avicii w Polsce będzie można nabywać za pośrednictwem stron: Prestigemjm.com, eBilet.pl, a także w salonach EMPIK na terenie całego kraju. Sprzedaż biletów rozpocznie się w poniedziałek, 8 lutego, o godzinie 10. Będzie można je nabywać w przystępnych cenach – najtańsze już od 135 złotych.