Koncert Kings of Leon w Krakowie to dopiero drugi, po berlińskiej Lollapaloozie, zapowiedziany występ zespołu w Europie w 2016 roku. Amerykanie kończą właśnie prace nad materiałem na kolejny album, którego wydanie zaplanowane zostało na koniec tego roku. Być może niektóre z nowych kompozycji usłyszymy na żywo podczas ich wrześniowego występu.

Reklama

Bilety na koncert Kings of Leon trafią do sprzedaży w piątek 25 marca o godzinie 10.00, będą dostępne w sieci sprzedaży Eventim. Zakupu biletu przez internet będzie można dokonać pod tym linkiem.

Kings of Leon tworzą trzej bracia Followill – Caleb (gitara), Nathan (perkusja) i Jared (bas) – oraz ich kuzyn Matthew Followill (gitara). Ich debiutancki album "Youth and Young Manhood", wydany w 2003 roku, stał się natychmiast sensacją na Wyspach Brytyjskich i został uznany przez magazyn "NME" za jeden z najlepszych albumów minionej dekady. Dzięki rozgłosowi, jaki przyniosły im trzy pierwsze albumy, w roku 2008 Kings of Leon wystąpili jako headliner na festiwalu Glastonbury. W tym samym roku światło dzienne ujrzał ich czwarty krążek "Only By The Night", który okazał się biletem wstępu do muzycznej ekstraklasy w Stanach Zjednoczonych. Album wielokrotnie pokrył się platyną, bijąc rekordy popularności i przewodząc listom przebojów. Skali sukcesu tego wydawnictwa dopełnia 6,5 miliona sprzedanych egzemplarzy i 4 nagrody Grammy. Rozgłos jaki zyskali, doprowadził ich na okładki magazynów "Spin" i "Rolling Stone" oraz umożliwił występy w programie telewizyjnym Saturday Night Live. Zespół zagrał również wyprzedane koncerty w nowojorskiej hali Madison Square Garden i był headlinerem największych festiwali na świecie, m.in. Coachelli, Lollapaloozy, Rock Am Ring i Rock Im Park oraz Roskilde. Kings of Leon wystąpili już dwukrotnie na Open'erze w Gdyni. Oba koncerty są uważane przez samych muzyków za jedne z najlepszych w ich dotychczasowej karierze.