Koncerty światowej sławy śpiewaka operowego w najważniejszych europejskich świątyniach i sanktuariach to projekt Papieskiej Rady ds. Rodziny. Pierwszy występ odbył się w maju zeszłego roku w Bazylice Świętej Rodziny w Barcelonie.

Reklama

W Krakowie Bocellemu będzie towarzyszyć 64-osobowa Narodowa Orkiestra Czech oraz chór "Psalmodia" Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II. Artysta w ramach koncertu "Wielkie Misterium. Ewangelia Rodziny: szkoła człowieczeństwa dla naszych czasów" wykona utwory sakralne.

Jak podkreślił kard. Dziwisz na życzenie artysty koncert odbywa się w Sanktuarium Jana Pawła II, a nie na stadionie, czy w innym miejscu otwartym.

Sam Andrea Bocelli powiedział, że jest szczęśliwy, że będzie mógł zaśpiewać w tym miejscu. – To dla mnie wielka radość i ogromne przeżycie móc wrócić do Krakowa, do miejsca tak bardzo duchowego, ofiarując mój głos i moją modlitwę. Jak było to dla mnie wielkim zaszczytem móc poznać wielkiego polskiego papieża, osobowość napełnioną obficie Bożą łaską, promotora epokowych zmian, który przybliżył młode pokolenie do katolicyzmu, tak będzie równie ogromnym zaszczytem modlić się w Jego umiłowanej diecezji – podkreślił artysta.

Liczba miejsc jest ograniczona – w świątyni zmieści się ok. 2 tys. słuchaczy. Rezerwacji biletu można dokonać na stronie www.ilgrandemistero.com.

W ramach tego samego projektu Andrea Bocelli 28 września wystąpi w Lizbonie, a 5 listopada w Budapeszcie.