Aurora ma 19 lat, ale pierwsze utwory napisała już jako dziewięciolatka. Jest samoukiem – gra na pianinie, lecz nie potrafi czytać nut, co nie przeszkadza jej jednak w tworzeniu niesamowitych i dojrzałych kompozycji. Jej debiutancka epka "Running with the Wolves" podbiła serca milionów słuchaczy.

Reklama

11 marca 2016 roku ukazał się debiutancki krążek młodej wokalistki zatytułowany "All My Demons Greeting Me as a Friend". Album Norweżki został bardzo wysoko oceniony przez krytyków i dziennikarzy muzycznych z całego świata. Promowały go single "Under Stars" i "Runaway". Na płycie w wersji deluxe znalazł się także fenomenalny cover "Half the World Away" brytyjskiej formacji Oasis. Najnowszą propozycją artystki jest piosenka "I Went Too Far":

– Tworząca poruszające, niebanalne kompozycje Aurora buduje wokół siebie otoczkę skromnej i lekko wycofanej osoby, nie do końca jeszcze chyba wierzącej w powodzenie swoich numerów. Jak widać i słychać, nie trzeba epatować seksapilem, skandalami i wizerunkowym szaleństwem, by zainteresować muzyczny świat swoją płytą – pisał o debiucie Aurory recenzent "DGP". CZYTAJ WIĘCEJ >>>

Reklama

Aurora Aksnes zaśpiewa 12 września 2016 w warszawskiej Proximie. To będzie jej drugi koncert w Polsce. Rok temu wystąpiła na festiwalu Kraków Live Festival. Bilety już w sprzedaży.