Aurora ma 19 lat, ale pierwsze utwory napisała już jako dziewięciolatka. Jest samoukiem – gra na pianinie, lecz nie potrafi czytać nut, co nie przeszkadza jej jednak w tworzeniu niesamowitych i dojrzałych kompozycji. Jej debiutancka epka "Running with the Wolves" podbiła serca milionów słuchaczy.

11 marca 2016 roku ukazał się debiutancki krążek młodej wokalistki zatytułowany "All My Demons Greeting Me as a Friend". Album Norweżki został bardzo wysoko oceniony przez krytyków i dziennikarzy muzycznych z całego świata. Promowały go single "Under Stars" i "Runaway". Na płycie w wersji deluxe znalazł się także fenomenalny cover "Half the World Away" brytyjskiej formacji Oasis. Najnowszą propozycją artystki jest piosenka "I Went Too Far":

– Tworząca poruszające, niebanalne kompozycje Aurora buduje wokół siebie otoczkę skromnej i lekko wycofanej osoby, nie do końca jeszcze chyba wierzącej w powodzenie swoich numerów. Jak widać i słychać, nie trzeba epatować seksapilem, skandalami i wizerunkowym szaleństwem, by zainteresować muzyczny świat swoją płytą – pisał o debiucie Aurory recenzent "DGP". CZYTAJ WIĘCEJ >>>

Aurora Aksnes zaśpiewa 12 września 2016 w warszawskiej Proximie. To będzie jej drugi koncert w Polsce. Rok temu wystąpiła na festiwalu Kraków Live Festival. Bilety już w sprzedaży.