21 stycznia w krakowskiej Tauron Arenie wystąpi Green Day. Zespół pojawi się w Polsce w ramach trasy promującej swój najnowszy krążek, "Revolution Radio", który ukaże się 7 października. Bilety trafią do sprzedaży już w najbliższy piątek, 16 września.

Reklama

Pierwsza część trasy koncertowej Green Day rozpocznie się już 20 września występem w amerykańskim St. Louis, a ostatnim przystankiem na amerykańskim etapie tournée będzie koncert w Berkeley. Natomiast na Stary Kontynent trio przeniesie się 10 stycznia, by koncertem w Turynie zainicjować europejską trasę, która będzie wiodła przez największe hale koncertowe, grupa wystąpi w sumie na 19 koncertach w 11 krajach, a 21 stycznia formacja zaprezentuje się polskiej publiczności. Formacja potwierdziła także występ na dwóch niemieckich festiwalach w 2017 r., Hurricane i Southside Festival. W roli supportu na europejskiej trasie Green Day towarzyszyć będzie amerykańska grupa The Interrupters.

"Revolution Radio" będzie już dwunastym studyjnym albumem Green Day. Płyta nagrana została w Oakland, a nad produkcją tego krążka czuwał sam zespół.