Informacje o koncercie podał dziś portal wirtualnemedia.pl . Pomysł jest taki, by w 25lat po słynnym koncercie (który wtedy też był transmitowany przez telewizję publiczną) pokazać fenomen muzyki disco polo. Koncert ma być przygotowany przy współpracy grupy ZPR oraz Telewizji Polskiej.

- To będzie wspaniały koncert, na którym wystąpią najlepsi artyści. My promujemy disco polo już od kilku lat - powiedział Wirtualnym Mediom szef ZPR Zbigniew Benbenek.

TVP ma koncert transmitować na żywo. To kolejny raz - po pamiętnym sylwestrze w Zakopanem - kiedy to niekwestionowaną gwiazdą wieczoru był Zenek Martyniuk, który swą obecnością przyćmił takie gwiazdy, jak Maryla Rodowicz czy Boney M.

Słynna Gala Piosenki Popularnej i Chodnikowej była pierwszym historycznie koncertem, w którym to media ogólnopolskie pokazały narodziny nowej sceny muzycznej w Polsce. Wtedy jeszcze termin disco polo był rzadko używany - częściej stosowano hasło "muzyka chodnikowa" - od słynnych stoików z kasetami, która stały na ulicach wszystkich polskich miast i miasteczek.

Samo zjawisko jest starsze - słynna piosenka z udziałem Marka Kondrata "Mydełko Fa" powstała rok wcześniej, a i ona była reakcją na setki zespołów, które grały w klubach, na dyskotekach i remizach całego kraju.