Impreza, która odbędzie się w czerwcu, jest jednym z większych festiwali muzycznych w Polsce.

Reklama

Maleo Reggae Rockers powstał 20 lat temu. Jego lider Dariusz “Maleo” Malejonek występował m.in. w grupach Izrael, Moskwa, Armia i Houk. Formacja ma na koncie 13 płyt. Cztery z nich to projekt Panny Morowe/Wyklęte/Wygnane, poświęcony losom Polaków w czasie II wojny światowej i pod rządami komunistów. Zespół wystąpi 23 czerwca.

Tego samego dnia przed festiwalową publicznością zagra elektro popowy tercet z Tallina I Wear Experiment. Jego album “Patience” został uznany za najlepszy debiutancki album 2016 r. w Estonii.

Niemiecki zespół Kandinsky został założony w 2012 r. w Dachau. Kwartet ma na koncie album “Lost Conversations”. Jeszcze w tym roku ukazać się ma ich minialbum „Thunder”. Znakiem rozpoznawczym zespołu jest melodyjny indie rock.

Trzydniowy 8. Life Festival Oświęcim rozpocznie się 22 czerwca. Oprócz Shaggy`ego i Scorpions wystąpią też m.in. Lao Che, Kasia Kowalska, Messajah i Laura Pergolizzi, znana jako LP. Festiwalowi będą towarzyszyły wydarzenia teatralne i sportowe.

Pierwsza edycja oświęcimskiego festiwalu odbyła się w 2010 r. Jego ideą jest budowanie pokojowych relacji ponad granicami kulturowymi i państwowymi. Przesłanie wypływa z Oświęcimia, w którym podczas wojny Niemcy utworzyli obóz Auschwitz, symbol zagłady Żydów oraz martyrologii Polaków i innych narodów. Na festiwalu występowali już m.in. James Blunt, Peter Gabriel, Sting, Eric Clapton oraz Soundgarden i Queen.