Jak poinformował w oficjalnym komunikacie rzecznik kołobrzeskiego magistratu Michał Kujaczyński, w piątek prezydent Kołobrzegu Anna Mieczkowska wydała zgodę organizatorowi Sunrise Festival na jego realizację w 2019 r. na terenie dawnego lotniska w Podczelu.

Reklama

„Umowa dotycząca oddania w dzierżawę terenów dawnego lotniska na organizację festiwalu zostanie uzgodniona i podpisana do końca grudnia 2018 r. W założeniu okres trwania umowy ma obejmować czas potrzebny na przygotowanie, realizację i zakończenie wydarzenia” – poinformował rzecznik.

Z komunikatu wynika, że po festiwalu przeprowadzona będzie analiza jego przebiegu w tej lokalizacji i wznowione zostaną rozmowy dotyczące organizacji wydarzenia w kolejnych latach w Podczelu.

Przez 15 minionych lat Sunrise Festival organizowany był latem na terenie kołobrzeskiego amfiteatru przy ul. Fredry, który jest wpisany do rejestru zabytków. Obiekt ma zostać przebudowany. Poznańska pracownia architektoniczna za ponad 490 tys. zł zobowiązała się wykonać dokumentację projektową tej inwestycji do końca marca przyszłego roku. W wieloletnim planie inwestycyjnym Kołobrzegu przebudowa amfiteatru i zagospodarowanie terenów wokół obiektu planowane jest na lata 2019-2021.

Reklama

Sunrise Festiwal w minionych latach przyciągnął na swoje sceny takie osobowości muzyczne jak: David Guetta, Armin van Buuren, Tiesto czy Hardwell. Corocznie gromadzi tysiące fanów elektronicznych dźwięków.