Odwołanie wszystkich imprez masowych powyżej tysiąca osób odbywających się w pomieszczeniach zamkniętych, zarekomendował w niedzielę Główny Inspektor Sanitarny. Decyzja została podjęta po dokonaniu analizy sytuacji epidemiologicznej związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Reklama

"W związku z tą rekomendacją zapadła decyzja o odwołaniu tego koncertu. Doprecyzowujemy formę prawną tej decyzji" - powiedziała PAP rzeczniczka prasowa wojewody Joanna Paździo.

Rzeczniczka zarządzającej Tauron Areną Kraków Agencji Rozwoju Miasta Katarzyna Fiedorowicz-Razmus mówiła, że na razie nie ma od organizatora jedynego występu Carlosa Santany planowanego w Polsce informacji o zmianach dotyczących wydarzenia.

W Europie z powodu koronawirusa odwołano dwa inne koncerty Santany: 14 marca w Bolonii i 15 marca w Zurichu, o czym poinformowano na oficjalnej stronie internetowej artysty.

Carlos Santana świętuje w tym roku 50. rocznicę wydania kultowego albumu "Abraxas" i 20-lecie albumu "Supernatural". W Europie występuje w ramach trasy koncertowej Miraculous 2020. Gitarzysta wraz z zespołem gra na koncertach najpopularniejsze utwory z pięćdziesięcioletniej kariery muzycznej, poczynając od Woodstocku w 1969 roku.