"Bezpieczeństwo i zdrowie uczestników festiwalu Szczecin Jazz 2020 jest dla nas priorytetem. W związku z rosnącym zagrożeniem epidemiologicznym i rekomendacjami Głównego Inspektora Sanitarnego i Urzędu Miasta Szczecin zdecydowaliśmy o przełożeniu wszystkich koncertów Szczecin Jazz 2020" - poinformował w komunikacie rzecznik prasowy miejskiej spółki Szczecińska Agencja Artystyczna Robert Grabowski. Dodał, że terminy koncertów zostaną podane "w późniejszym czasie".

Reklama

Rzecznik zapewnił, że każda agencja współpracująca przy tegorocznym festiwalu "potwierdziła chęć dalszej współpracy i możliwość przeniesienia koncertów na inne terminy w 2020 r." Podkreślił, że zakupione bilety będą obowiązywać na koncerty, które odbędą się w innych terminach, ale istnieje też możliwość ich zwrotu. Informacje na ten temat mają zostać przesłane pocztą elektroniczną.

Na piątą edycję festiwalu zaplanowano 10 koncertów, m.in. Vincenta Herringa, Bobby'ego Watsona, Gary'ego Bartza, braci Brubeck czy Natalii Kukulskiej i Marka Napiórkowskiego.