W niedzielę wielkanocną na antenie Polskiego Radia Łódź wyemitowany zostanie specjalny koncert pamięci Andrzeja Adamiaka pod tytułem "Kocha Ciebie Niebo".

Reklama

Artysta zmarł nagle w środę 8 kwietnia. Adamiak był liderem grupy "Rezerwat", która święciła tryumfy na polskiej scenie muzycznej lat 80. ub. wieku.

"Akustyczny koncert Rezerwatu planowaliśmy od kilku miesięcy. Pierwszy termin nie wypalił, udało się 26 lutego. Nikomu nie przyszło do głowy, że będzie to ostatni koncert" – powiedział PAP dyrektor programowy Polskiego Radia Łódź Marcin Wąsiewicz.

Zarejestrowany w studio im. Henryka Debicha koncert, teraz już niestety, jako symbol pamięci o Andrzeju Adamiaku, rozpocznie się o godz. 19 na antenie rozgłośni regionalnej Polskiego Radia w Łodzi.

"Żegnamy artystę z ogromnym smutkiem, ceniliśmy go za talent, szczerość, profesjonalizm i nietuzinkową osobowość" – napisali radiowcy na pożegnanie Andrzeja Adamiaka, który przez wiele lat był związany z rozgłośnią. To tutaj odbywały się próby i koncerty studyjne Andrzeja Adamiaka i "Rezerwatu." Prezes Polskiego Radia Łódź Dariusz Szewczyk zwrócił się do ministra kultury Piotra Glińskiego z prośbą o pośmiertne wyróżnienie muzyka i nadanie mu odznaki "Zasłużony dla Kultury Polskiej".

Andrzej Adamiak był muzykiem, wokalistą, gitarzystą basowym i producentem muzycznym, a od 1982 roku liderem grupy "Rezerwat". Grupa ma na swoim koncie wielkie przeboje m.in. "Obserwator", "Zaopiekuj się mną", "Parasolki" i "Kocha Ciebie Niebo".

Andrzej Adamiak miał 60 lat.