Przed występem Bocelli przytoczył słowa świętego Augustyna: Kto śpiewa, modli się dwa razy. Dodał, że jego koncert, złożony wyłącznie z pieśni religijnych, to modlitwa za świat.

Reklama

Wierzę w siłę wspólnej modlitwy - powiedział.

Śpiewak, przyzwyczajony do występów przed tysiącami ludzi w wypełnionych do ostatniego miejsca salach koncertowych świata, był w słynnej mediolańskiej Duomo sam z organistą katedry Emanuele Vianellim, który mu akompaniował.

W programie recitalu były między innymi pieśni "Ave Maria" Johanna Sebastiana Bacha, "Sancta Maria" Pietro Mascagniego, "Domine Deus" Antonio Rossiniego.

Recitalowi Bocellego towarzyszyły zdjęcia z pustych miast świata, od Mediolanu i Wenecji po Nowy Jork.

Wydarzenie zorganizowało Miasto Mediolan i Veneranda Fabbrica del Duomo, a wyprodukowało Sugar Music oraz Universal Music Group, dzięki hojnemu wsparciu serwisu YouTube. Andrea Bocelli wystąpił całkowicie pro bono (we współpracy z Almud i Maverick Management).

Cieszę się, że Andrea przyjął nasze zaproszenie - powiedział burmistrz Mediolanu, Giuseppe Sala. Tegoroczna Wielkanoc będzie dla nas wszystkich zupełnie inna. Radosny spokój, jaki zwykle towarzyszy temu dniu, został zaburzony przez pandemię, której doświadczamy. Jestem przekonany, że niezwykły głos Bocellego ukoi nas i rozgrzeje serce Mediolanu, Włoch i całego świata - mówił przed koncertem.

Nasze "Alleluja" jest zaproszeniem, które złożyliśmy w arce czterdzieści dni temu, a ta powódź, która zalała nas wszystkich, sprawiła, że niemal zapomnieliśmy o radości dzielenia się nim w dniu Zmartwychwstania Pańskiego. Głos i słowo Andrei Bocellego przypomina nam, że przyczyna naszej nadziei nie pochodzi od nas, ale jest darem od Boga. W taki właśnie sposób: głosem Bocellego prosto z naszej katedry Duomo – domu mediolańczyków – głosimy przekonanie, że Duch Zmartwychwstałego Chrystusa pomoże nam przeżyć dni dane nam przez Jego Królestwo, które pragnie nowej ludzkości, zjednoczonej i braterskiej - powiedział arcybiskup Gianantonio Borgonovo.

Bocelli, razem z fundacją jego imienia, jest obecnie zaangażowany w kampanię niesienia pomocy na rzecz przeciwdziałania skutkom COVID-19. Andrea Bocelli Foundation (ABF) rozpoczęła zbiórkę pieniędzy, by wesprzeć szpitale w zakupie niezbędnego wyposażenia, chroniącego personel medyczny. Swoje wsparcie można okazać poprzez przekazanie darowizny za pośrednictwem kampanii GoFundMe: https://www.gofundme.com/f/wk67wc-abfxcamerino lub poprzez kontakt z Andrea Bocelli Foundation, pisząc na adres development@andreabocellifoundation.org