Save the Vinyl akcja pierwsze tego typu wydarzenie organizowane przez krakowskie radio telewizyjnego Pop Up Radio w ramach znanej już akcji #TrueMusic. Tym razem ma na celu wsparcie lokalnych DJów i oddanych kolekcjonerów płyt winylowych. W tym celu organizuje wspólnie specjalny koncert, dzięki któremu artyści będą mogli zaprezentować swoje muzyczne umiejętności szerokiej publiczności online, a za swoje wynagrodzenie „uratują” kolejne winyle - do swoich sklepów w Warszawie, Krakowie, Gdańsku i Poznaniu.

Reklama

W trakcie wydarzenia wystąpi ośmiu artystów w czterech mixtape’ach B2B. Koncert będzie pierwszym z cyklu imprez Save The Vinyl, dlatego przygotowano wyjątkowy line up, w składzie którego znaleźli się najlepsi polscy artyści sceny techno:

Olivia – znana krakowskiej społeczności z imprez We are Radar, i DZUMA - reprezentant warszawskiej sceny klubowej, stojący na czele wytwórni Syntetyk.

Daniel Drumz - DJ i producent z Krakowa. Zasłynął między innymi dzięki współpracy z Grammatikiem i Eldo, a dziś tworzy głównie brzmienia łączące house, soulfulowe disco i futurystyczną elektronikę. Swój set zagra wspólnie z DJ Eltronem, jedną z najbardziej charakterystycznych postaci polskiej muzyki tanecznej, współtwórcą duetu Seltron 400 oraz założycielem wytwórni Dom Trojga.

Dtekk i Kinzo Chrome. Pierwszy z nich to członek kolektywu Technosoul, który w swoich utworach łączy m.in. styl electro i italo disco. Kinzo Chrome, który razem ze swoją siostrą tworzy kilkutysięczną kolekcję winyli Techno, Electro, Italo Disco i House.

DJ Virtual Geisha - założycielka Pop Up Radio i twórczyni popularnego, krakowskiego cyklu imprez rips for the Lonely Hearted i DJ Feelaz, który od ponad 20 lat gromadzi tłumy w klubach i na festiwalach muzycznych w Polsce i za granicą.

Save the Vinyl to inicjatywa, skierowana do społeczności muzycznej. W trakcie globalnej pandemii we współpracy z Boiler Room zorganizowano cykl imprez online „Streaming from Isalonation”, który połączył DJów z całego świata z ich fanami, w tym również polski kolektyw „Brutaż”.

Line up imprezy (17.00-23.00):
Kinzo + Dtekk
Eltron + Daniel Drumz
Olivia + DZUMA
Geisha + Feelaz