Jak przypomniano na stronie NCK, "fenomen Mitch&Mitch próbowano opisać wielokrotnie, a przez większość tych prób przewijały się następujące hasła: Tom Jobim, wąsy, black metal/afrobeat, kowery, country&eastern, kurczak, ZeligRabitchnyak, barber, 5-osobowy duet, 9-osobowy duet, Half-Mitch Half-Ape, Half-Ape Half-Mitch, Republika Ziemniaczana, newjazz, Vibr-O-Matic (TM) oraz mnóstwo innych".

Reklama

"Pięknie byłoby to trochę ogarnąć i posprzątać, ale po dziesięciu latach bycia Miczami czujemy się, delikatnie mówiąc, zagubieni. Chociaż w sumie, może to nie jest aż tak bezsensowne, jak wygląda na pierwszy rzut oka?" - napisali muzycy w zapowiedzi koncertu.

Jak wyjaśniono na stronie NCK, motywem przewodnim tegorocznego Dziedzińca Kultury jest relacja mistrz-uczeń. "Każdy piątkowy koncert będzie muzycznym dialogiem twórcy z jego artystycznym autorytetem" - podkreślono na stronie NCK.

Organizatorzy przypominają, że na wszystkie koncerty i warsztaty w ramach Dziedzińca Kultury obowiązuje rejestracja poprzez formularz na stronie: www.https://dkmitchmitch.webankieta.pl/.

Początek koncertu - 21 sierpnia o godz. 20 na dziedzińcu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (ul. Krakowskie Przedmieście 15/17). Transmisja online koncertu na kanale Youtube i na fanpage'u NCK.

Dziedziniec Kultury to cykl letnich imprez kulturalnych. Od trzech lat w piątkowe wieczory lipca i sierpnia na dziedzińcu MKiDN prezentowane są koncerty i warsztaty przygotowane przez NCK.