O zmianie terminu koncertu Bony poinformował we wtorek rzecznik prasowy Gdańsk Lotos Siesta Festival Maciej Farski.

Reklama

Richard Bona jest multiinstrumentalistą. W swojej karierze 53-letni kameruński muzyk współpracował z takimi gwiazdami jazzu jak Bobby McFerrin, Wynton Marsalis, Joe Zawinul oraz Pat Metheny.

Pozostałe koncerty Gdańsk Lotos Siesta odbyły się we wrześniu. Wystąpili m.in. niemiecki gitarzysta jazzowy Joscho Stephan oraz pochodzący z Wysp Zielonego Przylądka gitarzysta, perkusista i piosenkarz Miroca Paris. Odbyły się też koncerty pt. Tribute to Cesaria. Zmarła w 2011 r. Cesaria Evora, słynna "Bosonoga Diva", była gwiazdą muzyki kabowerdyjskiej. W Gdańsku muzyczny hołd złożyło jej czworo artystów: Lura, Elida Almeida, Nancy Vieira oraz Teofilo Chantre.

Pomysłodawcą festiwalu jest dziennikarz Marcin Kydryński, który prowadził przez wiele lat w radiowej Trójce audycję "Siesta", poświęconą muzyce z różnych stron świata.

Pierwszy Siesta Festival w 2011 r. został zorganizowany dla uczczenia 10-lecia tego programu. Audycja miała początkowo charakter jazzowy, z czasem zaczęła prezentować muzykę z różnych zakątków globu, aby następnie przedstawiać fado i tradycję luzofońską związaną z Portugalią i państwami będącymi dawniej koloniami portugalskimi.(PAP)