Suwałki Blues Festival to największy w Polsce festiwal bluesowy. W ubiegłym roku nie odbył się z powodu pandemii koronawirusa.

Reklama

W tym roku Suwalski Ośrodek kultury planuje organizację imprezy w dniach 8-11 lipca. Tegoroczna edycja poświęcona zostanie artystycznej współpracy polsko-norweskiej, podczas której planowana jest m.in. organizacja 26 koncertów bluesowych w wykonaniu muzyków polskich, norweskich i litewskich, konkurs Polish Blues Challenge a także warsztaty dla młodzieży z udziałem profesjonalnych muzyków.

Organizatorzy festiwalu pozyskali na jego organizację grant w ramach norweskiego Mechanizmu Finansowego EOG w wysokości 354 tys. euro. Ostatni budżet imprezy wyniósł 1,7 mln zł.

Suwałki Blues Festival co roku gromadzi tysiące fanów tej muzyki. Kwartalnik "Twój Blues" cztery razy (w 2008, 2012, 2017 i 2019 r.) uznał festiwal za wydarzenie bluesowe roku. Suwałki Blues Festival jest organizowany przez Urząd Miejski w Suwałkach oraz Suwalski Ośrodek Kultury. Podczas ostatniego festiwalu w 2019 roku widzowie wysłuchali ok. 50 koncertów, które odbywały się na kilku scenach w centrum miasta, ale także w klubach i barach. Na scenie wystąpiło ponad 200 muzyków. (PAP)