Suwałki Blues Festival to największy w Polsce festiwal bluesowy. W ubiegłym roku nie odbył się z powodu pandemii koronawirusa.

Reklama

W tym roku Suwalski Ośrodek kultury zaplanował organizację imprezy w dniach 8-11 lipca. Wśród wykonawców znajdą się: Nocna Zmiana Bluesa, Magda Piskorczyk, Martyna Jakubowicz, SBB feat. Sebastian Riedel czy Duet Waglewski&Łęczycki.

"Od 8 do 11 lipca fani muzyki blues będą mogli cieszyć się dźwiękami swojej ulubionej muzyki na żywo. Po okresie pandemii, ale wciąż w rygorze sanitarnym, powracamy z organizacją Suwałki Blues Festivalu” – powiedział w poniedziałek podczas konferencji prasowej prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz.

Prezydent dodał, że będzie to wyjątkowa edycja bo wystąpią na niej tylko i wyłącznie polskie gwiazdy bluesa. „Mimo braku europejskich i światowych sław tej muzyki gwarantuję, że festiwal jak zawsze będzie stał na dużym poziomie artystycznym jak i organizacyjnym” – podkreślił Renkiewicz.

Suwałki Blues Festival co roku gromadzi tysiące fanów tej muzyki. Kwartalnik "Twój Blues" cztery razy (w 2008, 2012, 2017 i 2019 r.) uznał festiwal za wydarzenie bluesowe roku. Suwałki Blues Festival jest organizowany przez Urząd Miejski w Suwałkach oraz Suwalski Ośrodek Kultury. Podczas ostatniego festiwalu w 2019 roku widzowie wysłuchali ok. 50 koncertów, które odbywały się na kilku scenach w centrum miasta, ale także w klubach i barach. Na scenie wystąpiło ponad 200 muzyków.

Każdy tęskni za obcowaniem z kulturą na żywo. Cieszę się, że będąc od początku z festiwalem możemy zorganizować kolejną edycję. Ludzie przyjeżdżają tutaj pokołysać się, pocieszyć się muzyką, ale także poczuć dobrą atmoseferę” – powiedział członek rady artystycznej festiwalu Jan Chojnacki.