Sukces na Eurowizji sprawił, że na brak propozycji członkowie włoskiego zespołu Maneskin nie mogą narzekać. Jednak to polska publiczność podczas Polsat SuperHit Festiwal będzie miała okazję usłyszeć go na żywo podczas pierwszego koncertu w naszym kraju.

Reklama

Maneskin powstał w 2016 roku a reprezentantem Włoch w konkursie Eurowizji został po wygranej na festiwalu w San Remo. W jego skład wchodzą: wokalista Damiano David, gitarzyści Victoria De Angelis i Thomas Raggi oraz perkusista Ethan Torchio! Grupa skradła serca widzów, wykonując rockową piosenkę „Zitti e Buoni”. To pierwsza wygrana Włoch w konkursie od ponad 30 lat. Dzięki temu wykonaniu zespół, a w szczególności jego lider Damiano David, zyskał popularność na całym świecie. Teraz grupa zawita do Polski!

Członkowie zespołu muzykę, którą tworzą określają jako połączenie rocka alternatywnego, funk rocka i glam rocka. Od czasu zwycięstwa na Eurowizji ich single „Zitti e buoni” oraz „I WANNA BE YOUR SLAVE” utrzymują się w czołówce najpopularniejszych utworów w serwisach streamingowych, a płyta „Teatro D'ira. Volume 1” podbija listy bestsellerów w całej Europie.