10 lipca zagrają 4 Szmery, 17 lipca – Kraków Street Band, 24 lipca – Helene Vis, 7 sierpnia – Ścigani, 14 sierpnia – Sebastian Riedel, Bartek Miarka i Michał Kielak, 21 sierpnia – Kathia.

Reklama

20 sierpnia odbędzie się koncert specjalny z okazji świętowanej w tym roku setnej rocznicy III Powstania Śląskiego. Wystąpi zespół Cree, a gościnnie - Kuba Badach, Marcelina, Arbadab i Piotr Kupicha.

Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny. Carnall Festival dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu "Muzyka", realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Strefa Carnall to zespół zabytkowych zabudowań kopalnianych z przełomu XIX i XX w. w kompleksie Sztolni Królowa Luiza. Niedawne udostępnienie tej atrakcji zwieńczyło kilkanaście lat prac rewitalizacyjnych, prowadzonych w kompleksie Sztolni Królowa Luiza i Kopalni Guido. Pochłonęły one 330 mln zł – głównie ze środków Unii Europejskiej – i pozwoliły udostępnić w sumie 10 kilometrów podziemnych tras turystycznych i ponad 30 obiektów w 6 lokalizacjach w Zabrzu.