O programie tegorocznego Ladies’ Jazz Festival poinformował Maciej Farski z agencji organizującej festiwal.

Reklama

Kto wystąpi?

- Ladies’ Jazz Festival, jedyny festiwal w takim stopniu poświęcony damom jazzu, zainauguruje specjalny koncert poświęcony niedawno zmarłej królowej polskiego swingu Marii Koterbskiej. W "Tribute to Maria Koterbska" udział wezmą: Dorota Miśkiewicz, Anna Serafińska, Grażyna Auguścik, Monika Borzym i Beata Przybytek – podał Farski.

Koncert ten odbędzie się w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie.

We wtorek i środę w Konsulacie Kultury w Gdyni zaplanowano cztery koncerty, podczas których wystąpią: Karolina Pernal, Alicja Kuszowska, Natalia Szczypuła i Magdalena Kuraś.

Kolejne wydarzenia podczas Ladies’ Jazz Festival to czwartkowe dwa koncerty w Teatrze Muzycznym w Gdyni w wykonaniu Reni Jusis oraz aktorki i wokalistki Stanisławy Celińskiej.

Reni Jusis wystąpi z projektem muzycznym "Je suis Reni", podczas którego wraz z akustycznym zespołem zaprezentuje połączenie klasycznych francuskich utworów z lat 60. i 70. ub. wieku z największymi popkulturowymi hitami.

W piątek w programie festiwalu są dwa koncerty w Teatrze Muzycznym.

Pierwszy z nich "Ladies’ Jazz śpiewa bossa novy" to specjalnie przygotowany koncert z udziałem Krystyny Stańko oraz wybranych laureatek Grand Prix Ladies’ Jazz Festival z minionych lat, takich jak Natalia Capelik-Muianga, Kinga Hornik, Dominika Czajkowska-Ptak oraz Irka Zapolska.

Po tych artystkach na scenę wejdzie Ania Dąbrowska, której kariera rozwija się nieprzerwanie od 2002 r., kiedy to jako młoda dziewczyna wystąpiła w telewizyjnym programie "Idol". Po tym sukcesie posypały się różne propozycje, współpracowała z Andrzejem Smolikiem, Krzysztofem Krawczykiem czy Nouvelle Vague. Do dziś wydała siedem płyt.

Tegoroczny Ladies’ Jazz Festival zakończy w sobotę 31 lipca w Teatrze Muzycznym koncert pt. "Ewa Bem i Goście – 50-lecie pracy artystycznej", podczas którego znana wokalistka zaprezentuje wybór najważniejszych utworów ze swojej kariery. Artystka ma w swoim dorobku takie przeboje jak np. "Wschód słońca", "Sprzedaj mnie wiatrowi", "Wyszłam za mąż" czy "Moje serce to jest muzyk".(