Rockowy klimat, wyjątkowa atmosfera, konkurs dla zespołów muzycznych i mocniejsze brzmienia - tak w dużym skrócie można opisać Ogólnopolski Festiwal Zespołów Muzycznych Rockowa Noc. Ten już na stałe wpisał się w kalendarz rzeszowskich imprez muzycznych” - zaznaczyła Sylwia Indycka-Rosół z Estrady Rzeszowskiej, organizatora festiwalu. „To wyjątkowy festiwal, w dobrym klimacie muzycznym” - oceniła.

Reklama

W tym roku festiwal potrwa nie jak zwykle jeden, ale dwa dni.

Rockową Noc tradycyjnie rozpoczną przesłuchania zespołów konkursowych, które nie podpisały jeszcze kontraktów z wytwórnią fonograficzną, a chcą pokazać swój dorobek szerokiej publiczności. Uczestniczące w zmaganiach zespoły wykonają po jednym utworze własnego autorstwa i jednym z repertuaru Tadeusza Nalepy lub zespołu Breakout.

Nagranie nagrodą

Zwycięzca otrzyma 36 godzin nagraniowych w Estrada Studio, nagrodę pieniężną, statuetkę im. Tadeusza Nalepy oraz możliwość zaprezentowania swojego muzycznego dorobku w koncercie laureata.

Przewidziano też nagrodę za najciekawszą aranżację utworu Tadeusza Nalepy. Jest to także statuetka im. artysty, nagroda pieniężna i 18 godzin do wykorzystania w Estrada Studio.

Reklama

Zwycięzca konkursu wystąpi drugiego dnia Rockowej Nocy w koncercie laureata.

„Dalej szykują się mocne brzmienia. Najpierw rockowy miód na nasze uszy wyleje laureat Rockowej Nocy 2020 – zespół RoseMerry, a następnie artyści, którzy mogą pochwalić się dużym gronem wiernych fanów. Mowa o Myslovitz, Armii, 1984” – przekazała Indycka-Rosół.

Przypomniała, że zespół RoseMerry powstał w 2018 roku w Rzeszowie i szybko wypłynął na szerokie muzyczne wody. Inspiruje się Led Zeppelin, a jego znaki rozpoznawcze to kwiaty i rock n' roll. Sukcesy zespołu to m.in. wygrana na Rockowej Nocy 2020 i pierwsze miejsce na przeglądzie kapel rockowych Rock na Plaży Paprocany w Tychach 2019.

Uczestnicy Rockowej Nocy 2021 będą mogli także posilić się w czasie imprezy, bowiem koncertom będzie towarzyszyć Rockowy Zlot Food trucków.

Estrada Rzeszowska zaprasza na festiwal także motocyklistów, którzy czują rockowy klimat” – zachęciła Indycka-Rosół.

Szczegóły dotyczące Rockowej Nocy można znaleźć na stronie: http://rockowanoc.pl/.

W czasie minionych edycji festiwalu dla rzeszowskiej publiczności zagrały już takie zespoły jak m.in.: Oddział Zamknięty, IRA, COMA, TSA, KSU, Acid Drinkers, Proletaryat czy Luxtorpeda.

Rockowa Noc 2021 odbędzie się w ramach akcji „Atrakcje na wakacje”, organizowane są koncerty, wystawy, spektakle, warsztaty, turnieje sportowe - łącznie ponad 250 wydarzeń.