Pochodzący z Kalifornii trębacz jazzowy Jeremy Pelt wystąpi przed koszalińską publicznością 2 października w sali widowiskowej Centrum Kultury 105 na 45. urodziny tej instytucji kultury. Muzykowi towarzyszyć będą nowojorscy artyści: wibrafonista Jalen Baker, pianistka Arcoiris Sandoval, kontrabasista Jonathan Michel oraz perkusista Allan Mednard.

Reklama

Koncert Pelta

Odpowiadająca za promocję wydarzenia Emilia Wójcik z CK 105, przekazała, że Pelt w Koszalinie (Zachodniopomorskie) zaprezentuje swój najnowszy album "Griot: This Is Important!". - Ognisty trębacz przywołuje emocjonalny styl ikon hard bopu Freddiego Hubbarda i Clifforda Browna, a w balladach wykazuje się zróżnicowaną wrażliwością – oceniła Wójcik.

Zaznaczyła, że na koncert Pelta obowiązywać będą bezpłatne wejściówki, które od przyszłego tygodnia udostępnione zostaną w kasach CK105.

Wystawa interdyscyplinarna

Dodała, że drugim wydarzeniem kulturalnym przygotowanym na 45-lecie instytucji jest wystawa interdyscyplinarna artystów Euroregionu Pomerania – z Niemiec i Polski. Rozpocznie ona cykl wystawienniczy prezentujący dorobek artystów z obszarów współpracujących w projekcie "Park rekreacyjno-kulturowy w Neubrandenburgu i Koszalinie" w ramach, którego w zmodernizowanym amfiteatrze powstała nowa przestrzeń dla Bałtyckiej Galerii Sztuki.

- Kolekcja zaprezentuje dzieła z wybranych dyscyplin sztuki: malarstwa, rysunku, fotografii, instalacji, rzeźby i ilustracji. Celem projektu jest konfrontacja polsko–niemieckich środowisk twórczych, wymiana doświadczeń oraz kompleksowa prezentacja twórczości artystycznej – poinformowała Wójcik.

Wystawę będzie można oglądać od 2 października do końca listopada. Towarzyszyć jej będzie katalog prezentujący sylwetki twórców wszystkich prezentowanych prac.