- Co roku pokazujemy zupełnie inne oblicza muzyki, starając się przede wszystkim zaprezentować w pełnej krasie Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii w Szczecinie – powiedziała dyrektor szczecińskiej filharmonii Dorota Serwa.

Reklama

"Czułe struny"

Orkiestra towarzyszyła Natalii Kukulskiej podczas koncertowej premiery online "Czułych strun" w październiku 2020 r. Wokalistka do prac nad płytą z utworami opracowanymi na podstawie dzieł Fryderyka Chopina zaprosiła pięcioro aranżerów: Adama Sztabę, Krzysztofa Herdzina, Nikolę Kołodziejczyka, Pawła Tomaszewskiego i Jana Smoczyńskiego.

Teksty utworów napisały – oprócz samej Kukulskiej – Kayah, Mela Koteluk, Gaba Kulka, Natalia Grosiak i Bovska.

- Myślę, że w świetle ubiegłorocznego Konkursu Chopinowskiego dodatkowy wymiar tego koncertu będzie dla wszystkich czytelny, a pokaże nam, że ten rok może być pozytywny i wypełniony piękną muzyką – dodała Dorota Serwa.

Koncert prezydencki

Koncert prezydencki odbędzie się w sobotę o godz. 19. Orkiestrą szczecińskiej filharmonii dyrygował będzie Nikola Kołodziejczyk. Na fortepianie zagra Paweł Tomaszewski, na gitarze basowej Michał Kapczuk, a na perkusji Michał Dąbrówka.