Miasto Koszalin swoje 756. urodziny obchodzić będzie w ostatni weekend maja. „Mam nadzieję, że pogoda nam dopisze , bo większość imprez będzie się odbywała na świeżym powietrzu” - powiedział w czwartek na konferencji prasowej prezydent Koszalina Piotr Jedliński.

Reklama

Zaznaczył, że trzydniowe świętowanie wystartuje 27 maja koncertem Smolastego w amfiteatrze. Z kolei koncert bryskiej, Lanberry i Chylińskiej zaplanowany na 29 maja zakończy urodziny miasta. Bilety w cenie 10 zł (osoby poniżej 18 lat) i 20 zł są już w sprzedaży.

Dni Koszalina to nie tylko koncerty muzyczne, ale także wydarzenia kulturalne i rekreacyjne. 27 maja Koszalińska Biblioteka Publiczna zaprasza na „Noc w Bibliotece” pod hasłem „Szalone lata 70-te”, w nawiązaniu do czasów powstania instytucji. Na odwiedzających przygotowane będą zabawy i gry z tamtych czasów, w tym grę w gumę. Miłośnicy lokalnej historii opowiedzą o najważniejszych wydarzeniach w mieście z lat 70-tych.

Zwiedzanie i atrakcje

Archiwum Państwowe w Koszalinie 28 maja organizuje dzień otwarty ze zwiedzaniem wystaw z kuratorem, zwiedzaniem magazynów oraz instruktażem dotyczącym budowania drzewa genealogicznego. Tego dnia planowane są także m.in. rajd rowerowy szlakiem koszalińskich zabytków, który ruszy sprzed amfiteatru oraz „Noc Kolorów” w parku im. Książąt Pomorskich z prezentacją iluminacji, której towarzyszyć będą występy muzyczne i teatry ognia.

Reklama

W ramach Dni Koszalina 35-lecie istnienia obchodzić będzie Zespół Tańca Ludowego „Bałtyk”. Obecni i byli członkowie zespołu, a także zaproszeni goście zatańczą dla publiczności w CK 105, gdzie można będzie odebrać bezpłatne wejściówki.

Z kolei 29 maja Bałtycki Teatr Dramatyczny na spektakle obniża ceny biletów do 20 zł. Filharmonia Koszalińska oprócz zaplanowanych agencyjnych koncertów, proponuje melomanom doroczny koncert „Estrada młodych”, w którym wystąpi ośmioro wybranych uczniów Zespołu Szkół Muzycznych w Koszalinie z orkiestrą Filharmonii Koszalińskiej. Koncert jest biletowany.

Szczegółowy program Dni Koszalina dostępny jest na stronach internetowych magistratu i CK 105. Głównym organizatorem jest magistrat, a koordynatorem - Centrum Kultury 105. Wśród partnerów są miejskie spółki i instytucje, a sponsorem jedna z sieci supermarketów.