Organizatorzy tegorocznej edycji festiwalu poinformowali we wtorek, że na poznańskiej imprezie wystąpi ze swoim pierwszym koncertem w Polsce francuski pianista i kompozytor muzyki filmowej Christophe Chassol.

Reklama

Na scenie nad Jeziorem Strzeszyńskim wystąpi też francuski muzyk i kompozytor Hadrien Feraud, który do Poznania przyjedzie z autorskim zespołem 5-ISH. Z północy Europy przyjadą wirtuozi instrumentów dętych: norweski muzyk i kompozytor Daniel Herskedal ze swoim kwartetem i uznany fiński trębacz Verneri Pohjola” – podali organizatorzy.

Na festiwalowej scenie pojawi się również Marialy Pacheco, która wystąpi w duecie z Omarem Sosą, a ostatniego dnia imprezy po raz pierwszy w Polsce zagra indyjska gitarzystka basowa Mohini Dey. Na jej koncercie gościnnie wystąpi dyrektor artystyczny festiwalu Leszek Możdżer.

Spośród polskich wykonawców w tegorocznej edycji wystąpią Adam Bałdych, który zaprezentuje w specjalnej odsłonie materiał z płyty „Poetry” z gościnnym udziałem Leszka Możdżera na fortepianie i włoskiego trębacza Paolo Fresu. Zaplanowano także występ zespołu Chojnacki/Miguła Contemplations.

Projektem specjalnym tegorocznej edycji Enter Enea Festival będzie premiera utworu MONIUSZKO ALT_SHIFT_1 ESCAPE napisanego przez Leszka Możdżera i opartego na utworze Moniuszki Uwertura Fantastyczna „Bajka” na zamówienie Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu. Zostanie on wykonany przez orkiestrę poznańskiej opery pod batutą Katarzyny Tomali-Jedynak.

Reklama

Organizatorem festiwalu jest Fundacja „Europejskie Forum Sztuki”. Impreza jest realizowana przy wsparciu samorządu Poznania i marszałka województwa wielkopolskiego.

Szczegółowy program imprezy jest dostępny na stronie http://enterfestival.pl/.