Do ogłoszonych wcześniej artystów dołączają kolejni, w tym największe rodzime gwiazdy, jak i debiutujący na płockiej scenie” - podkreślili w poniedziałkowym anonsie twórcy Lech Polish Hip-Hop Festival.

Reklama

Wśród zapowiadanych artystów wymienili m.in. Quebonafide, O.S.T.R., Donguralesko i Peję, a także Kizo, White’a 2115 oraz Qry, Gedz, Otsochodzi i Przyłu, którzy zaprezentują nowe utwory. „Ta edycja zapowiada się na rekordową pod każdym względem. Prawie 100 artystów już przy trzecim ogłoszeniu” - zaznaczyli organizatorzy Lech Polish Hip-Hop Festival.

Twórcy tego wydarzenia oznajmili jednocześnie, że oprócz największych gwiazd polskiego hip-hopu, pojawią się również „uznane postaci z podziemia”, a także „świetnie rokujący artyści zdobywający coraz większą liczbę fanów”. Wśród festiwalowych gości, jak wspomniano w zapowiedzi, znajdą się m.in.: Olszakumpel, Lubin, Oliver Olson i White Widow, Piotr Cartman, HRYPA oraz Hałastra, ForevaYang, WCK, Kojot x Oxon, Jerzyk Krzyżyk, Alcomindz i Mordor Muzik.

W marcu organizatorzy Lech Polish Hip-Hop Festival ogłosili, że po dwuletniej przerwie, spowodowanej pandemią koronawirusa i obowiązującymi w związku z tym obostrzeniami, impreza powróci w tym roku do Płocka w nowej formule - potrwa o jeden dzień dłużej, a zakończy się Galą Lech Polish Hip-Hop Music Awards z występami artystów w niecodziennych aranżacjach i wyjątkowej oprawie multimedialnej.

Reklama

Mlodzi, gniewni

W maju twórcy płockiego festiwalu podali, że w trakcie jego tegorocznej odsłony wystąpią m.in. PRO8L3M, Sokół, KęKę, Dwa Sławy i Ero JWP, a także „młodzi, gniewni” sceny hip-hop, w tym OKI, Young Igi, Hodak, PlanBe, Dziarma i CatchUp, a także Zdechły Osa, Barto Katt, Feno, Lipa, Jeden i Jacuś. W anonsie wydarzenia zapowiedziano jednocześnie, iż „kluczowe będą także występy tych, którzy w tym roku już wydali albo dopiero wydadzą swoje nowe płyty”, jak np. Paluch, Kabe, TUZZA, Małpa, Łajzol oraz Kukon.

Na początku czerwca ogłoszono kolejnych 30 artystów tegorocznej odsłony Lech Polish Hip-Hop Festival. Wśród zapowiadanych wówczas wykonawców znaleźli się m.in. Tede, Pezet, Bedoes, Białas i Borixon, a także ReTo, Fokus i Szpaku, Jan-Rapowanie, Gibbs, Smolasty i Miętha.

Lech Polish Hip-Hop Festival organizowany jest w Płocku od 2013 r. Finałowa gala z muzycznymi nagrodami dla twórców polskiej sceny hip-hop odbędzie tam po raz pierwszy - premierowa odsłona tego wydarzenia miała miejsce w sierpniu 2021 r. w Hali Stulecia we Wrocławiu. (