Główne koncerty Lech Polish Hip-Hop Festival odbywać się będą do 13 sierpnia na płockiej nadwiślańskiej plaży. Z kolei na 14 sierpnia zaplanowano w płockiej hali Orlen Arena galę z muzycznymi nagrodami dla twórców polskiej sceny hip-hop - Lech Polish Hip-Hop Music Awards.

Reklama

Jak anonsują organizatorzy festiwalu, „ciekawie zapowiada się koncert Art Brut, duetu PRO8L3M, pierwszy taki w historii, podczas którego na scenie wystąpią także wyjątkowi goście: Majka Jeżowska, Martyna Jakubowicz oraz zespół Wanda i Banda”. Oprócz uznanych artystów sceny hip-hop, jak Quebonafide, Sokół, O.S.T.R., Peja, Donguralesko, Pezet i Bedoes, zaprezentują się też młodzi raperzy, w tym Qry, Chivas, Szczyl, Asthma, Oliver Olson czy Catchup.

Nietypowe występy

W ciągu trzech festiwalowych dni na kilku scenach przy płockiej plaży wystąpi ponad stu artystów. Dodatkowo festiwalowicze mogą liczyć na nietypowe występy, których nie znajdą nigdzie indziej. Swój showcase zaprezentuje wytwórnia QueQuality” - zapowiadają twórców festiwalu. Jak dodają, wszystkich uczestników koncertów „rozgrzeją DJ-e, którzy będą obecni na scenach i będą rozpoczynali oraz kończyli festiwalowe dni”.

Reklama

Wydarzeniem tegorocznego Lech Polish Hip-Hop Festival będzie Betclic Rap Royale, według organizatorów, „największy turniej na rymy w kraju”, w którym weźmie udział „czołówka polskich freestyle’owców”. Wystąpi 16 zawodników, których oceniać będą Wini, Te-Tris oraz Yurkosky, a pula nagród dla uczestników rymotwórczych zmagań wyniesie 33 tys. zł. „Bitwę wyróżnia możliwość obstawiania wyników walk za sprawą zakładów bukmacherskich Betclic, co jest absolutną nowością na polskim rynku” - podkreślono w anonsie wydarzenia.

Twórcy Lech Polish Hip-Hop Festival ogłosili, iż w tym roku zdecydowali się powiększyć teren koncertów i infrastruktury towarzyszącej, w tym rozbudować pole namiotowe, które będzie mogło pomieścić znacznie więcej uczestników niż dotychczas. Uzupełnieniem będą strefy handlowa i gastronomiczna. Aby ułatwić poruszanie się po festiwalowym terenie, przygotowano interaktywną mapę.

Nagrody zwieńczeniem

Reklama

Zwieńczeniem festiwalu będzie gala Lech Polish Hip-Hop Music Awards, która 14 sierpnia pierwszy raz odbędzie się w Płocku - w zeszłym roku premierowa odsłona tego wydarzenia miała miejsce w Hali Stulecia we Wrocławiu.

Jak podkreślają organizatorzy, specjalnie na muzyczną galę z nagrodami dla twórców polskiej sceny hip-hop, „powstała największa scena w historii Orlen Areny”. Nagrody zostaną wręczone w 18 kategoriach. Zwycięzców wytypuje profesjonalne jury, które w przyznaniu nagród wsparli fani hip-hopu podczas internetowego głosowania - przez kilka tygodni na swych faworytów oddali oni ponad 650 tys. głosów.

W trakcie Lech Polish Hip-Hop Music Awards odbędą się też koncerty towarzyszące. Gwiazdą będzie ukraiński zespół Kalush Orchestra, tegoroczny zwycięzca Eurowizji. Wystąpią również Peja Margaret, Szczyl, Jetlagz, Włodi, VaeVistic, Bonson i zespół Cukier.

Lech Polish Hip-Hop Festival organizowany jest w Płocku od 2013 r. Partnerami tegorocznej imprezy są m.in. Urząd Miasta Płocka i Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki im. Themersonów.