Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych Soundedit jest organizowany w Łodzi od 2009 r. To jedyna na świecie w pełni autorska impreza dedykowana producentom muzycznym. Jej nagroda, statuetka "Człowieka ze Złotym Uchem", trafiła już do ponad 30 osób z branży muzycznej. W tym roku podczas uroczystej gali, w uznaniu wybitnych dokonań w dziedzinie produkcji muzycznej, otrzymają ją: Barry Adamson, Nick Mason, Piotr Madziar oraz Leszek Kamiński.

Reklama

14. edycja festiwalu rozpocznie się w łódzkim Klubie Wytwórnia w czwartek i potrwa trzy dni. Pierwszy dzień poświęcony został łódzkim artystom. Od godz. 18 zagrają: Cool Kids Of Death, Mona Polaski, Salvezza, L.Stadt i Psychocukier.

Z kolei w piątek od godz. 19 będzie - jak zapowiadają organizatorzy - punkowo i bardzo głośno. Długo wyczekiwany koncert, podczas którego publiczność będzie mogła posłuchać nowych utworów z wydanej niedawno płyty, zagra Dezerter. Wystąpią też anarchiści z Wielkiej Brytanii: Bad Breeding, Interrobang?! oraz Test Department, do których dołączą krajowi postpunkowcy: Hańba! i Zespół Sztylety.

Na ten sam dzień zaplanowano "Play Fair", czyli całodniowe spotkania, panele i dyskusje, poświęcone sposobom, w jaki są planowane, organizowane i komunikowane wydarzenia kulturalne.

W ostatnim dniu festiwalu zaplanowano spotkania z laureatami nagrody Człowieka ze Złotym Uchem, a także z wieloletnim współpracownikiem Depeche Mode, muzykiem Permafrost i szefem wytwórni Archangelo Music – Darylem Bamonte. Sobotnie koncerty, podczas których będzie filmowo, alternatywnie i elektronicznie, rozpoczną się o godz. 18. Na scenie pojawią się Barry Adamson, Crime & The City Solution oraz Leftfield. Dołączą do nich polscy wykonawcy: Ania Leon, Anieli oraz Bokka. Kulminacyjnym punktem tego dnia będzie uroczysta gala, podczas której zostaną wręczone statuetki.

Reklama

Podobnie jak w poprzednich edycjach Soundedit nie ogranicza się do koncertów, stanowiąc miejsce spotkań największych, krajowych i światowych producentów muzycznych, realizatorów dźwięku i artystów. Organizatorzy zadbali o rozbudowany program warsztatów, prezentacji oraz wykładów, które będą odbywać się w piątek i sobotę w salach łódzkiego Hotelu Hilton.

Wspominkowym akcentem tegorocznej edycji Festiwalu będzie wystawa "Stones60", czyli plakaty, zdjęcia i inne memorabilia związane z Rolling Stones. Będzie ona czynna już od czwartku w Łódzkim Towarzystwie Fotograficznym przy ul. Piotrkowskiej 102. W niedzielę o godz. 15 będzie tam można spotkać Piotra Metza, który opowie o swoich przygodach ze Stonesami.