W 2023 roku przypada 600. rocznica nadania Łodzi praw miejskich przez Władysława Jagiełłę. Jak zapowiada magistrat, obchody będą trwały przez cały rok, ale główny urodzinowy weekend przypadnie na 28–30 lipca.

Reklama

Gwiazdą urodzin miasta będzie Tom Odell - brytyjski artysta, zdobywca BRITs’ Critics’ Choice Award. Jego utwór "Another love", kóry odnotował ponad 575 mln wyświetleń na YouTubie, stał się tłem dla tysięcy nagrań, będących wyrazem solidarności z Ukrainą i sprzeciwu wobec wojny.

Artysta wystąpi w Łodzi 29 lipca, na jedynym plenerowym, otwartym koncercie. Oprócz niego na urodzinowej scenie pojawia się Young Igi, Oki i Otsochodzi - trzy indywidualności hip hopu.

"Young Igi, Oki i Otsochodzi to prawdziwa wybuchowa mieszanka i zjawisko hip hopu ostatnich lat. Podczas specjalnie przygotowanego na Urodziny Łodzi show będzie można usłyszeć największe bangery tych twórców. Pod taką sceną nie ma miejsca na nudę - artyści planują wyjątkowe zwieńczenie swoich występów" - zapowiedzieli organizatorzy.

Młodzi twórcy są autorem hitowego projektu "OIO", którego płyta pokryła się potrójną platyną. To z tego albumu pochodzą największe hity jak "Worki w tłum", "MVP" czy "Amerykańskie teledyski". Urząd Miasta Łodzi podaje, że nie są to jedyne atrakcje planowane na urodziny Łodzi, które mają być największym plenerowym festiwalem w mieście.(

Reklama