Takie inicjatywy to sąsiedzkie i międzypokoleniowe złoto, dlatego polecamy gorąco.

Międzypokoleniowe Spotkanie w Śródmieściu to letnia impreza w centrum Warszawy, przy ul. Emilii Plater 31 w Warszawie (dawne IX LO im. K. Hoffmanowej). Będzie muzycznie, tanecznie i filmowo, ale odwiedzających czekają też inne atrakcje.

Reklama

O godz. 13.00 zatańczy dziecięca sekcja zespołu ludowego Promyki, kultywującego polskie tańce narodowe oraz tradycyjne pieśni i obrzędy.

O 13.30 ognisty pokaz tańca zaprezentuje grupa Quiero Flamenco. Zanim podłoga zadrży na dobre, kroków związanych z folklorem andaluzyjskich Romów nauczy nas tancerka i instruktorka tańca Magdalena Jędrzejewska.

O 14.30 Paweł Sakowicz – tancerz, choreograf i reżyser – opowie, jak walc oderwał się od swoich ludowych korzeni i z tancbud powędrował na salony, dwory królewskie, do oper i filharmonii. Czym jest, a czym może być dla nas ten taniec dzisiaj? Możemy sprawdzić to „na własnych nogach” ucząc się podstawowych kroków walca pod jego okiem.

Reklama

O 16.00 rozpocznie się jazzowy dansing z warszawskim zespołem jazzu tradycyjnego Dixie Fellows, grającym także przeboje muzyki rozrywkowej i filmowej z okresu przed i powojennego. Potańcówkę otworzy wokalista i muzyk Michał Pijewski, pokazując, jak tańczyć swinga w parach i solo.

O 18.30 Halina Frąckowiak zaśpiewa o królowej parkietu! Jakie przeboje oprócz coveru „Dancing Queen” usłyszymy? Oczywiście: „Papierowy księżyc”, a także „Bądź gotowy”, „Tin Pan Ally” i inne.

Reklama

Koncert polskiej gwiazdy muzyki rozrywkowej zwieńczy część taneczno-muzyczną. Po niej na ucztę zapraszamy fanów kina, obejrzymy dwa głośne tytuły najnowszej polskiej kinematografii.

O 20.00 na dziedzińcu zobaczymy „Kobietę na dachu” w reż. Anny Jadowskiej z Dorotą Pomykałą w roli głównej. Pewnego dnia Mira wybiera się do banku z nożem kuchennym w torebce – co będzie dalej?

O 21.45 rozpocznie się drugi plenerowy pokaz – „Piosenki o miłości” w reż. Tomasza Habowskiego. Poznamy historię dwojga młodych ludzi, których połączy miłość do muzyki, lecz poróżni ich…

Ponadto w godz. 12:00 – 18:00 potrwa program towarzyszący. Odbędą się wykłady dotyczące zdrowej diety i suplementacji, konsultacje dietetyczne i pielęgniarskie.

O 15:30 wykład pt. „Zasady prozdrowotnej diety w praktyce” – dr inż. Ewelina Pałkowska–Goździk

O 18:00 wykład pt. „Czy warto kupować i przyjmować suplementy diety? Rola suplementacji z perspektywy dietetyka” – dr Anna Pasternak–Winiarska

W trakcie spotkania prowadzone będą konsultacje dietetyczne oraz pielęgniarskie, podczas których będzie można wykonać badania istotne w prewencji chorób metabolicznych, tj. pomiar ciśnienia tętniczego krwi, zbadanie poziomu glikemii we krwi kapilarnej, pomiar składu masy ciała. W akcji wezmą udział 2 pielęgniarki i 2 dietetyczki posiadające kwalifikacje do wykonywania ww. badań oraz przeprowadzenia konsultacji dietetycznych.

Gry oraz zabawy dla dzieci animować będzie Olga Duda, która poprowadzi także zajęcia zumby dla najmłodszych.
Między godzinami 14:00 a 17:00 podczas sąsiedzkiej wymiany książek będzie można wymienić przeczytane już tytuły na inne oraz porozmawiać o ulubionych propozycjach czytelniczych.