- Sytuacja humanitarna w Strefie Gazy jest katastrofalna. Podobnie stan systemu ochrony zdrowia, który na skutek bombardowań i blokady Strefy uległ kompletnemu załamaniu. Mieszkańcy i mieszkanki Strefy Gazy potrzebują pomocy natychmiast i będą potrzebowali jej jeszcze przez długi czas, bez względu na to jak rozwinie się obecna sytuacja - mówi Draginja Nadaždin, dyrektorka Lekarzy bez Granic w Polsce. - Dlatego zdecydowaliśmy się na otworzenie zbiórki celowej, z której fundusze przeznaczone będą na pomoc osobom dotkniętym przez tę wojnę. 

Reklama

Zagrają polske gwiazdy

Na scenie Teatru Dramatycznego wystąpią największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej: Paulina Przybysz, Gaba Kulka, Krzysztof Zalewski, Bovska, Urszula Dudziak, Krystyna Prońko, Bela Komoszyńska, Arek Kłusowski, Rosalie. Koncert otworzy wybitna polska pianistka, ćwierćfinalistka XV Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie w 2005 roku - Monika Quinn. Solistom na scenie będzie towarzyszył zespół w składzie: Bartosz Staszkiewicz (klawisze), Krzysztof Kawałko (gitara), Krzysztof Baranowski (bas) oraz José Manuel Albán Juárez (perkusja). Koncert poprowadzi Sylwia Chutnik.

Cały dochód ze sprzedaży biletów zasili organizowaną przez Lekarzy bez Granic zbiórkę celową założoną w odpowiedzi na ogromne potrzeby humanitarne w Strefie Gazy i w regionie. Samą zbiórkę można wesprzeć również na stronie https://pomagam.pl/strefa-gazy

Reklama

Za oprawę wizualną i organizację koncertu odpowiada agencja Mufu. Wszyscy artyści i osoby pracujące przy realizacji koncertu robią to bez wynagrodzenia. Niezbędne koszty związane z techniczną obsługą teatru zostały pokryte przez anonimowych prywatnych darczyńców, którzy od początku wspierali pomysł koncertu.

- W ciągu niecałego tygodnia na nasz apel i prośbę o występ zareagowali bez wahania najwięksi artyści polskiej sceny muzycznej - opowiada Gaba Kunert, inicjatorka projektu. - Chyba w ten sposób wszyscy próbujemy przekuć obezwładniającą bezsilność w coś dobrego. Pomagają wszyscy: managerowie artystów, producenci, scenografowie, akustycy, oświetleniowcy. W kilkanaście godzin powstał zespół, który będzie akompaniował solistom przez cały koncert.

Reklama

Bilety na koncert można kupić w serwisie Going. https://goingapp.pl/kup-bilety/muzyka-dla-gazy-koncert-charytatywny-na-pomoc-humanitarna/listopad-2023

Link do sprzedaży biletów:

https://goingapp.pl/wydarzenie/muzyka-dla-gazy-koncert-charytatywny-na-pomoc-humanitarna/listopad-2023

Link do wydarzenia:

https://www.facebook.com/events/660785996249327

Link do zbiórki na Pomagam.pl:

https://pomagam.pl/strefa-gazy